Nasz Zespół

Anna Rakowska

zdjęcie_ania

Anna Rakowska nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i zajęć komputerowych, oligofrenopedagog, kinezjolog edukacyjny. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 48 im. WOP w Szczecinie. Pasjonatka wdrażania nowych rozwiązań do pracy z Dziećmi i pracy własnej. Ambasadorka idei nauki programowania od jak najmłodszego wieku. Propagatorka myśli, że logiczne myślenie to element scalający wszystkie dyscypliny wiedzy, a programowanie to jedna z najlepszych dróg do jego rozwijania. Twórczyni innowacji wdrażającej użycie tabletów w edukacji, tzw. pierwszej "klasy tabletowej" w szkole publicznej w Szczecinie. Organizatorka Ogólnopolskiego Konkursu "Kodować każdy może".

Zainteresowania: muzyka, teatr, gry i zabawy logiczne.

Joanna Szczecińska

zdjęcie_asia

Joanna Szczecińska nauczycielka zajęć wczesnoszkolnych, zajęć komputerowych, tyflopedagog i oligofrenopedagog. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w ZSO w Stargardzie. Pasjonatka nowych technologii w edukacji. Autorka scenariuszy zajęć „ Koduj z Klasą” z programowania w języku Scratch 2.0 skierowanych dla nauczycieli szkół podstawowych, autorka koncepcji narzędzia dydaktycznego w postaci Maty Edukacyjnej i współautorka programu i scenariuszy zajęć w ramach programu Mistrzowie Kodowania Junior. Uczestniczka i trenerka programu Mistrzowie Kodowania. Ciągle poszukuje nowych bodźców, kocha zdobywać nowe umiejętności i podejmować nowe wyzwania. W pracy z uczniami stosuje atrakcyjne i angażujące metody pracy.

Zainteresowania: muzyka gry logiczne, turystyka. W wolnych chwilach lubi czytać książki i spacerować z psem.

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.