O nas

Projekt ACODEMIA#SCI budujemy na naszym doświadczeniu edukacyjnym w branży informatycznej. Twórcami są osoby z pasją informatyczną i praktyką w pracy z najmłodszymi. Na szczecińskim rynku oświatowym istniejemy od 1998 roku jako Szczecińskie Collegium Informatyczne w ramach, którego prowadzimy Technikum Informatyczne SCI.

Nasze Technikum jest w zaszczytnym gronie najlepszych szkół w Polsce.

Edukację traktujemy jako zadanie bardzo odpowiedzialne.

Dla uczniów organizujemy profesjonalne warsztaty z tworzenia aplikacji i witryn internetowych oraz z programowania gier we współpracy ze szczecińskimi uczelniami i instytucjami z branży IT. Nieprzerwanie unowocześniamy naszą bazę dydaktyczną, podążając za zmieniającymi się trendami technologicznymi na świecie.

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

Dlaczego warto uczyć programowania?

Dynamika zmian otaczającego nas świata, globalizacja oraz ewolucja społeczeństwa informacyjnego to wskaźniki pozwalające sądzić, że rozwój technologii będzie przebiegać bardzo szybko. Dobre przygotowanie informatyczne, zgodne z aktualnymi założeniami edukacyjnymi i wymaganiami branży IT wspierane przez osoby z pasją, ułatwi każdemu funkcjonowanie w zinformatyzowanym świecie.

Trudno określić precyzyjnie kierunki rozwoju poszczególnych dyscyplin. Wiemy jednak, że informatyka, a w szczególności programowanie, będzie stanowiła funkcję wspierającą i spajającą wszystkie te dyscypliny. Tym samym zapotrzebowanie na nowe oprogramowanie wzrośnie. Dzięki możliwościom współczesnych środowisk programistycznych i opartych na nich nowoczesnych technologiach, czas realizacji poszczególnych systemów i aplikacji będzie malał.

Wszechstronny
Rozwój

Logiczne
i Twórcze Myślenie

Umiejętność
Pracy Zespołowej

Dobra
Organizacja Pracy

Myślenie
Abstrakcyjne

Rozwijanie
Pasji Informatycznej

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.