Artykuł

image

Część zajęć poświęciliśmy tylko na to, aby przygotować środowisko MS Visual Studio do pracy. Nie są to łatwe czynności, zważywszy na fakt, że dla niektórych jest to pierwsza styczność z tym środowiskiem i tym językiem programowania. Brawo za odwagę.

Każdy z Uczestników Acodemia++ utworzył rozwiązanie, w którym umieścił swój pierwszy projekt. Powoli poznajemy zasady budowania projektu oraz piszemy kod. Czasami ilość błędów kompilatora przeraża, ale z każdą linijką kodu jest ich coraz mniej.

Na najbliższych zajęciach każdy Uczestnik pobierze z serwera folder z gotowym, przygotowanym przez Prowadzącego projektem. Projekt będzie tak skonfigurowany, że będzie miał podpiętą bibliotekę multimedialną SFML.

Zaczniemy tworzyć grę. Od podstaw. Od budowania okna i wyświetlania w nim grafiki. Podobnie jak w przypadku młodszych grup, zaczniemy od duszków Sprites.

Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.