Artykuł

image

Tym razem zajęcia w naszej Acodemii obfitowały w zagadnienia matematyczne. Kto powiedział, że matematyka jest trudna, ten nigdy nie próbował dobrze jej zaprogramować. Starsza grupa utrwaliła pojęcia - suma, różnica, iloczyn, iloraz - tworząc kalkulator z naszym CodeyRockym. Kiedy przyciskaliśmy przycisk 'A' program losował pierwszą liczbę z danego zakresu, przycisk 'B' - drugą liczbę. Przycisk 'C' podawał wynik dodawania, czyli sumę. Wszystko pojawiało się na wyświetlaczu robota. Później poszliśmy dalej. Na tablecie stworzyliśmy duszki - x, :, -, + - i w zależności od wyboru działania pojawiał się również wynik na wyświetlaczu. Młodsza grupa natomiast najpierw programowała BlueBoty za pomocą klocków TacTile Reader, a później również poddała się trudniejszym zagadnieniom. Dowiedzieli się czym są zmienne i zaprogramowała Codey Rocky'ego, żeby dodawał dwie wylosowane liczby i pokazywał je na wyświetlaczu. Gdy dobrze zaprogramujesz Codey'a matematyka w łatwą się zmienia.

Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.