Artykuł

image

W sobotę, 28 września, odbyły się zajęcia otwarte w Acodemii. Dzień otwarty był doskonałą okazją, aby wszyscy chętni mogli zapoznać się z tematyką naszych zajęć. Podczas dwugodzinnych zajęć młodszej grupy (Acodemia#SCI - 5-10 lat) uczestnicy zajęć, wraz z rodzicami, mogli zobaczyć przy pomocy jakich narzędzi, urządzeń i oprogramowania, będą uczyć się logicznego myślenia oraz kodowania, a także tworzenia prostych programów i gier.

Natomiast uczestnicy zajęć w starszej grupie (Acodemia++ - 10-15 lat) mieli okazję zapoznać się z silnikami i językami programowania, które będą wykorzystywane w trakcie, rozpoczynającego się już 5 października, roku szkolnego w Acodemii. Będą to m.in. Godot Engine, biblioteki SMFL oraz języki programowania Python i C++.

Dziękujemy za udział w Dniu Otwartym!

Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.