Artykuł

image

Kolejna edycja zajęć w ramach Projektu Acodemia dobiegła końca. Zanim jednak odbyły się ostatnie zajęcia, cześć Uczestników z grup starszych – Acodemia++ – uczestniczyła w drugiej już edycji Festiwalu SCI organizowanego przez Szczecińskie Collegium Informatyczne – Technikum Informatyczne SCI.

Festiwal SCI odbył się 31 maja 2019 roku, na auli Akademii Morskiej w Szczecinie. Jest to wydarzenie podsumowujące działania IT w Technikum Informatycznym SCI. Uczniowie zaprezentowali swoje prace konkursowe. Były to projekty gier komputerowych oraz programów użytkowych. Ich twórcy – Uczniowie – mieli okazję pochwalić się przed komisją konkursową, a także przed swoimi kolegami efektem swoich prac. Zadowolenie, cenne nagrody oraz oklaski – to pochwała wielu miesięcy ich wytężonej pracy.

Uczestnicy Projektu Acodemii także mogli się pochwali czynnym uczestnictwem w tym wydarzeniu. Prowadzący zajęcia z grupami starszymi Projektu Acodemia++, zaprezentował prace Uczestników, wykorzystywane narzędzia informatyczne, przybliżył zakres nabytych umiejętności oraz zaprezentował najciekawsze projekty. Wszyscy zostali wyróżnieni, pojawili się na scenie głównej i przy oklaskach nagrodzeni grami planszowymi oraz książkami o tematyce dotyczącej programowania.

1 czerwca 2019 roku, odbyły ostatnie zajęcia Acodemii w tym roku szkolnym. Połączyliśmy je z Dniem Dziecka. Było radośnie, uroczyście. Każdy Uczestnik projektu Acodemia otrzymał drobny upominek z okazji Dnia Dziecka oraz dyplom ukończenia zajęć w ramach kolejnej edycji Projektu Acodemia. Były to gry planszowe dla młodszych i książki o tematyce związanej z programowanie – dla starszych.

Spotkamy się już we wrześniu, podczas kolejnych zapisów. Będzie sporo zmian, poszerzymy ofertę programową.

Do zobaczenia po wakacjach.

Zespół projektu Acodemia.

Najbliższe lekcje

Najbliższe zajęcia

  1. 19 października 2019 (sobota)
  2. 26 października 2019 (sobota)
  3. 9 listopada 2019 (sobota)
  4. 23 listopada 2019 (sobota)
  5. 7 grudnia 2019 (sobota)
  6. 11 stycznia 2020 (sobota)
Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.