Artykuł

image

Kolejna edycja zajęć w ramach Projektu Acodemia dobiegła końca. Zanim jednak odbyły się ostatnie zajęcia, cześć Uczestników z grup starszych – Acodemia++ – uczestniczyła w drugiej już edycji Festiwalu SCI organizowanego przez Szczecińskie Collegium Informatyczne – Technikum Informatyczne SCI.

Festiwal SCI odbył się 31 maja 2019 roku, na auli Akademii Morskiej w Szczecinie. Jest to wydarzenie podsumowujące działania IT w Technikum Informatycznym SCI. Uczniowie zaprezentowali swoje prace konkursowe. Były to projekty gier komputerowych oraz programów użytkowych. Ich twórcy – Uczniowie – mieli okazję pochwalić się przed komisją konkursową, a także przed swoimi kolegami efektem swoich prac. Zadowolenie, cenne nagrody oraz oklaski – to pochwała wielu miesięcy ich wytężonej pracy.

Uczestnicy Projektu Acodemii także mogli się pochwali czynnym uczestnictwem w tym wydarzeniu. Prowadzący zajęcia z grupami starszymi Projektu Acodemia++, zaprezentował prace Uczestników, wykorzystywane narzędzia informatyczne, przybliżył zakres nabytych umiejętności oraz zaprezentował najciekawsze projekty. Wszyscy zostali wyróżnieni, pojawili się na scenie głównej i przy oklaskach nagrodzeni grami planszowymi oraz książkami o tematyce dotyczącej programowania.

1 czerwca 2019 roku, odbyły ostatnie zajęcia Acodemii w tym roku szkolnym. Połączyliśmy je z Dniem Dziecka. Było radośnie, uroczyście. Każdy Uczestnik projektu Acodemia otrzymał drobny upominek z okazji Dnia Dziecka oraz dyplom ukończenia zajęć w ramach kolejnej edycji Projektu Acodemia. Były to gry planszowe dla młodszych i książki o tematyce związanej z programowanie – dla starszych.

Spotkamy się już we wrześniu, podczas kolejnych zapisów. Będzie sporo zmian, poszerzymy ofertę programową.

Do zobaczenia po wakacjach.

Zespół projektu Acodemia.

Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.