Artykuł

image

Na zajęciach "Acodemia++" w sobotę, 21 października, zajmowaliśmy się zagadnieniami związanymi z implementacją prostej fizyki w grach komputerowych. Utworzyliśmy scenę, na której umieściliśmy obiekt opadający pod wpływem grawitacji oraz obiekt reprezentujący przeszkodę. Dodaliśmy prostą animację, która wprawiała w ruch obrotowy przeszkodę, aby kolidujące ze sobą, opadające obiekty poddać prawom fizyki – kolizje.

Poznaliśmy nowe możliwości środowiska jakim jest Godot Engine. Uczestnicy wykazali się ogromną cierpliwością oraz inwencją twórczą. Wykorzystując zaprojektowane obiekty sceny, budowali własne rozwiązania oraz modyfikowali istniejące. Ilość rożnych rozwiązań i pomysłów była przeogromna. Należą się w tym miejscu ogromne brawa za innowacyjność, pomysłowość oraz własne niestandardowe rozwiązania.

Projekty Uczestników będziemy nadal rozwijali na kolejnych zajęciach. Poznane już możliwości oraz gotowe rozwiązania – sceny – będą przydatne w naszej dalszej pracy nad projektem-grą.

Na kolejnych zajęciach będziemy realizowali scenariusz gry wykorzystującej poznane wcześniej zasady. Wprowadzimy prostą interakcję, doprecyzujemy kolizje oraz napiszemy nasz pierwszy skrypt. Gracz będzie już mógł sterować obiektami, ich zachowaniem, a dzięki skryptowi dowiemy się na czym polega pojęcie sztucznej inteligencji AI (ang. artificial intelligence).

Dodatkowo umieszczamy link, pod którym znajduje się spakowane archiwum projektu, który zrealizowaliśmy na zajęciach - acpp-kolizja.zip.

Najbliższe lekcje

Najbliższe zajęcia

  1. 26 października 2018 (piątek)
  2. 27 października 2018 (sobota)
  3. 16 listopada 2018 (piątek)
  4. 17 listopada 2018 (sobota)
  5. 23 listopada 2018 (piątek)
  6. 24 listopada 2018 (sobota)
Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.