Artykuł

image

Kolejne zajęcia projektu Acodemia++ już za nami. Sporo już potrafimy. Pora na tworzenie własnej gry. Na kolejnych zajęciach będziemy uczyli się nowych funkcjonalności Godot Engine. Nadal będziemy rozwijali nasz projekt – grę. Każdy z Uczestników będzie realizował swój projekt na podstawie własnego pomysłu, w którym będzie wykorzystywał poznane możliwości.

Poniższe opracowanie zawiera kompletny zakres materiału, który był realizowany na zajęciach Acodemia++ w dniu 4 listopada 2017. Materiał obejmuje zagadnienia tworzenia projektu, budowanie scen i zarządzanie nimi oraz wstęp do tworzenia skryptów w środowisku Godot Engine. Stanowi podstawę do projektu, który w ramach zajęć będzie rozwijany o dodatkowe funkcjonalności Godot Engine. W załączonych materiałach znajduje się kompletna ścieżka postępowania przy budowie tego projektu (gry), a także gotowy projekt do uruchomienia.

Zachęcamy do samodzielnej pracy, nauki, zabawy, modyfikacji. Ilość materiału wynika ze szczegółowego opisu czynności, co powinno stanowić solidną podstawę do usystematyzowania poznanej wiedzy i umiejętności. Część z nich znana jest już z zajęć, część jest nowa. W ramach dalszych zajęć, opracowania będą bazowały na tych materiałach, a nasza praca i nauka będzie polegała na dodawaniu nowych rozwiązań oraz wykorzystywania już istniejących.

Dodatkowo umieszczamy link, pod którym znajduje się spakowane archiwum, który zrealizowaliśmy na zajęciach - acpp-skrypty-ge.zip.

Najbliższe lekcje

Najbliższe zajęcia

  1. 26 października 2018 (piątek)
  2. 27 października 2018 (sobota)
  3. 16 listopada 2018 (piątek)
  4. 17 listopada 2018 (sobota)
  5. 23 listopada 2018 (piątek)
  6. 24 listopada 2018 (sobota)
Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.