Artykuł

image

Koniec roku, to doskonała okazja na podsumowanie. Należy podkreślić ogrom wiedzy i umiejętności w zakresie programowania, jaki opanowali Uczestnicy projektu Acodemia++. Potrafimy biegle poruszać w obrębie środowiska programistycznego, jakim jest Godot Engine. Samodzielnie określać to, co chcemy zaprojektować i zaprogramować – prawidłowo dobierając komponenty projektu. Rozumiemy, rozpoznajemy, nazywamy i prawidłowo interpretujemy, trudne, abstrakcyjne pojęcia związane z informatyką i programowaniem. Prawidłowo określamy i projektujemy zależności pomiędzy wieloma obiektami w naszym projekcie – grze komputerowej. Samodzielnie modyfikujemy obiekty gry, dodajemy własne funkcjonalności. Wyobraźnia, pomysłowość, innowacyjność pozwala doskonale łączyć naukę z zabawą.

Ostatni materiał w tym roku traktuje o wykorzystywaniu w projektach gotowych, kompletnych rozwiązań. Na podstawie przygotowanych materiałów, będzie można w środowisku Godot Engine, utworzyć obiekt reprezentujący statek kosmiczny. Naszym gwiezdnym pojazdem będzie można sterować. Działa umieszczone na jego pokładzie będą mogły strzelać ogniem pojedynczym lub ciągłym. Z dysz silników rakietowych wydobywać się będą – jako system cząsteczek – gazy spalinowe. Dysponując gotowymi elementami składowymi statku kosmicznego, zachęcamy do samodzielnej pracy oraz eksperymentowania przy konstruowaniu obiektów według własnego pomysłu. Aby móc korzystać z gotowych scen i ich funkcjonalności, wystarczy skopiować folder on nazwie starship, do swojego projektu.

Dodatkowo umieszczamy link, pod którym znajduje się spakowane archiwum projektu do pobrania i samodzielnej realizacji - acpp-starship.

Najbliższe lekcje

Najbliższe zajęcia

  1. 4 stycznia 2019 (piątek)
  2. 5 stycznia 2019 (sobota)
  3. 11 stycznia 2019 (piątek)
  4. 12 stycznia 2019 (sobota)
  5. 18 stycznia 2019 (piątek)
  6. 19 stycznia 2019 (sobota)
Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.