Artykuł

image

Koniec roku, to doskonała okazja na podsumowanie. Należy podkreślić ogrom wiedzy i umiejętności w zakresie programowania, jaki opanowali Uczestnicy projektu Acodemia++. Potrafimy biegle poruszać w obrębie środowiska programistycznego, jakim jest Godot Engine. Samodzielnie określać to, co chcemy zaprojektować i zaprogramować – prawidłowo dobierając komponenty projektu. Rozumiemy, rozpoznajemy, nazywamy i prawidłowo interpretujemy, trudne, abstrakcyjne pojęcia związane z informatyką i programowaniem. Prawidłowo określamy i projektujemy zależności pomiędzy wieloma obiektami w naszym projekcie – grze komputerowej. Samodzielnie modyfikujemy obiekty gry, dodajemy własne funkcjonalności. Wyobraźnia, pomysłowość, innowacyjność pozwala doskonale łączyć naukę z zabawą.

Ostatni materiał w tym roku traktuje o wykorzystywaniu w projektach gotowych, kompletnych rozwiązań. Na podstawie przygotowanych materiałów, będzie można w środowisku Godot Engine, utworzyć obiekt reprezentujący statek kosmiczny. Naszym gwiezdnym pojazdem będzie można sterować. Działa umieszczone na jego pokładzie będą mogły strzelać ogniem pojedynczym lub ciągłym. Z dysz silników rakietowych wydobywać się będą – jako system cząsteczek – gazy spalinowe. Dysponując gotowymi elementami składowymi statku kosmicznego, zachęcamy do samodzielnej pracy oraz eksperymentowania przy konstruowaniu obiektów według własnego pomysłu. Aby móc korzystać z gotowych scen i ich funkcjonalności, wystarczy skopiować folder on nazwie starship, do swojego projektu.

Dodatkowo umieszczamy link, pod którym znajduje się spakowane archiwum projektu do pobrania i samodzielnej realizacji - acpp-starship.

Najbliższe lekcje

Najbliższe zajęcia

  1. 19 października 2018 (piątek)
  2. 20 października 2018 (sobota)
  3. 26 października 2018 (piątek)
  4. 27 października 2018 (sobota)
  5. 16 listopada 2018 (piątek)
  6. 17 listopada 2018 (sobota)
Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.