Artykuł

image

W dniach 6-7 listopada nasza Acodemia gościła na wojewódzkich obchodach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent” 2018. Przedsięwzięcie to kierowane było przede wszystkim do młodzieży szkolnej, jednak wszystkim wiadome jest, a istnienie Acodemii jest tego przykładem, że na naukę myślenia za pośrednictwem kodowania i programowania nigdy nie jest za wcześnie. Zostaliśmy zaproszeni, by przeprowadzić zajęcia dla grup przedszkolnych. Ruszyła zatem do pracy nasza mata edukacyjna oraz nasze roboty. Każdy mały uczestnik przekonał się, że umiejętność kodowania i programowania nie jest taka trudna i sprawia wiele radości. Wszyscy wspaniale się bawili, układając sudoku, przemierzając labirynt sterując Dashem, czy poznając kolorowy język Ozobota, nie zauważając nawet, że uczą się myślenia, a ta umiejętność przydaję się w każdym zawodzie.

Szczecińskie Collegium Informatyczne
logo-sci

logo-code
Informacje kontaktowe
Acodemia#SCI /
Szczecińskie Collegium Informatyczne

ul. Mazowiecka 13
70-526 Szczecin
Telefon: (91) 488-47-37
Koordynator: 605 405 527
Email: info@acodemia.pl
(Centrum, w pobliżu pl. Rodła)

Godziny pracy

  • Poniedziałek-Piątek: 08:00 do 16:00
  • Sobota: 08:00 do 14:00 (w wybrane soboty)
  • Niedziela: Zamknięte
Social media

Każdy w tym kraju powinien nauczyć się programować komputer, bo to uczy myślenia.

Steve Jobs

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.

Bill Gates

Większość programistów programuje nie dlatego, że spodziewają się zapłaty lub uwielbienia tłumów, ale dlatego, że programowanie jest dla nich zabawą.

Linus Torvalds

© 2017 Acodemia, Wszelkie prawa zastrzeżone.